Projekty | Usługowe

Budynek biurowo-handlowy | 2009

Lokalizacja: Murowana Goślina. ul. Rogozińska / ul. Szkolna | Architekci: Michał Golusiński, Magdalena Raczkowska-Ziajska | Współpraca: arch. Hubert Rybkowski, arch. Przemysław Schwarz | Powierzchnia: 514 m2

Projekt budynku biurowo-handlowego zrealizowano w Murowanej Goślinie, na działce leżącej przy głównej przelotowej ulicy miejscowości, niedaleko rynku. Na terenie działki znajdują się zakład stolarski oraz budynek mieszkalny, będące własnością Inwestora.
Zaprojektowany budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. Obiekt wchodzi w skład pierzei ulicy Rogozińskiej tworząc jednocześnie narożnik z ulicą Szkolną. Typowa zabudowa tej miejscowości to domy z dachami dwuspadowymi o kalenicach równoległych do ulicy. Tak też rozwiązano projektowany obiekt, mimo iż jednym szczytem przylega on do trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego o dachu płaskim. By utworzyć przejście z jednej formy zadaszenia do drugiej, wprowadziliśmy wykusze o płaskich dachach ze zdecydowanymi gzymsami, które jednocześnie budują rytm pionowych podziałów całej elewacji. W partii przyziemia przewidziano funkcję handlową oraz biuro stolarni. W elewacji frontowej znajdują się trzy wejścia do części handlowej oraz jedno wejście prowadzące poprzez wiatrołap i klatkę schodową na pierwszą kondygnację, gdzie znajdują się powierzchnie biurowe. W partii przyziemia przewidziano funkcję handlową oraz biuro stolarni.