Założenia

Jeden Do Jeden jest biurem architektonicznym, które zajmuje się projektowaniem budynków, rewitalizacją założeń historycznych, a także projektowaniem z dziedziny urbanistyki.

Jeden Do Jeden Grupa Projektowa, została założona przez architektów Magdalenę Raczkowską-Ziajską i Michała Golusińskiego w 2008. Nasza pracownia architektoniczna liczy obecnie 5 osób. Działamy kompleksowo i niezawodnie, bazując na współpracy z renomowanymi biurami branżowymi i specjalistami od wszelkich opracowań związanych z realizacją inwestycji. Od strony projektowej prowadzimy proces inwestycyjny we wszystkich jego fazach, począwszy od koncepcji architektonicznej, poprzez dokumentację wielobranżową, po oddanie obiektu do użytku. W imieniu Klienta zajmujemy się też wszelkimi uzgodnieniami formalnymi.

Jako architekci czujemy się w pełni odpowiedzialni za przestrzeń, którą tworzymy, lecz także i za tą, w której tworzymy. Dlatego niezmiernie ważnym elementem naszej pracy jest rozumienie kontekstu przestrzennego, a także wszelkich innych charakterystycznych uwarunkowań, w których osadzony jest dany temat. Stąd każdy z naszych projektów jest dla nas wyjątkowy.

Nasza estetyka wyrasta z zasad modernizmu i jego postulatów dotyczących prostoty formy. Nie zamykamy się jednak w schematach minimalizmu, lecz raczej dążymy do ich twórczej ponownej interpretacji. W naszym przekonaniu najlepsze budynki powstają na bazie jasnej i czytelnej koncepcji zarówno całego projektu, jak też każdego z jego detali.

Jeden Do Jeden poza obiektami nowo projektowanymi zajmuje się również tematami związanymi z rewitalizacją obiektów historycznych – znajdowaniem nowej formuły ich funkcjonowania zgodnie z wymaganiami współczesności. Staramy się łączyć formy historyczne z nowoczesnymi, tak by ich współistnienie tworzyło nową jakość.