Projekty | Publiczne

Budynek biurowy firmy Derform | 2006

Lokalizacja: Sady, gm. Tarnowo Podgórne, ul. Za Motelem | Architekci: Michał Golusiński, Magdalena Raczkowska-Ziajska | Powierzchnia: 450 m2

Budynek biurowy zlokalizowany jest w Sadach przy trasie A2 i stanowi zaplecze administracyjno-socjalne dla firmy Derform S.J. A.S.P.Deręgowscy zajmującej się produkcją poligraficzną. Budynek posiada prostą architekturę, dostosowaną do przemysłowego charakteru okolicy, z wykorzystaniem klinkieru w połączeniu z panelami aluminiowymi.
Budynek jest dwukondygnacyjny niepodpiwniczony, zbudowany na planie prostokąta. Stanowi on niejako narożnik hali produkcyjnej, która przylega do jego boków. Podstawową wytyczną w projekcie wnętrz budynku, było stworzenie przestrzeni, która gubiłaby korytarzowy układ funkcji. W związku z tym zaprojektowano wewnętrzne fasady szklane przetykane fragmentami ścian w formie ekranów, co pozwoliło na wzbogacenie ilości kierunków patrzenia, a także na doświetlenie korytarzy. Wnętrza są utrzymane w jasnej kolorystyce ścian o barwie śmietany, kamiennej szarości płytek leżących na podłogach oraz granitu, który jest użyty w wykończeniu schodów i parapetów. Rdzawy intensywny pomarańcz został wykorzystany jako element akcentujący wyżej wspomniane ekrany wtopione w szkło witryn.